Schovka na golfu

 

Vidět a nebýt viděn

Představte si, že máte nádherný, velkorysý pozemek. Představte si, že z toho pozemku je krásný výhled na golfové hřiště. Jak postavit dům snů tak, aby z golfu nebyl výhled na vás?

Tentokrát necháme místo jeho budoucích obyvatel mluvit dům samotný – nachází se ve stavu konceptu a projektové dokumentace.

 

 

Symbióza

Dům téhle velikosti se může tyčit nad krajinou a narušit její přirozený ráz, nebo s ní naopak splynout a umocnit ho. Volili jsme tu druhou cestu a pomocí strukturované fasády přirozeně navázali na rastr okolních trávníků.

 

 

Mezi hmotami jizba skleněná

Přes 1 000 m2 užitné plochy jsme rozdělili do několika hmotových skupin, které fungují trochu jako hradby, mezi kterými se ukrývá srdce samotného domu – otevřený obývací prostor prosvětlený šachovnicí stropních oken.

 

 

Zpovzdálí sledovat

Obřím proskleným oknem můžete sledovat členy klubu, jak se trápí na greenu, a když vás jejich máchání omrzí, stačí pár kroků a dům vás schová před zraky zvědavců.

 

 

Osvěžit se po hole-in-one

Z poslední jamky je to do vašeho vnitřního bazénu asi dvě stě kroků. Proč se po obzvláště vydařené hře trochu neodměnit?

 

 

A pro netrpělivé…

Samozřejmě, možná jste opravdu rozpálení a i těch dvě stě kroků do bazénu je z golfu moc. Máme pro vás řešení…

 

 

Skoro jako v potoce

Velkorysá koupelna jako by splývala s okolní zelení a nabízí ničím nerušený výhled. A že v koupelně nemůžete mít dřevěnou podlahu? Když víte jak na to, všechno jde.

 

 

Doupě

Hluboko v suterénu, daleko z dosahu a doslechu dětí a paní domu, je chlapské doupě. Pinec. Kulečník. Bar. Netflix n chill. Klíče bohužel nepůjčujeme.

 

 

 

Zaujala vás naše práce?

Každý pozemek chce to své.

 

 

Zavolejte Václavovi.
+420 604 921 700

 

 

 

 

Další realizace:

Codein gif
Codein Studio s.r.o.
Holandská 18, Praha 10