Zaskroluj
Adamovo útočiště

Design historického bytu
Výroba interiéru
Praha-Staré Město

Adamovo útočiště

Design historického bytu
Výroba interiéru
Praha-Staré Město

Mít se kam vracet

Adam: „Když někde řeknu, že mě živí fotbal, lidi často napadne lítání po světě, mejdany, holky. Jenže i když to tak chvilku třeba i je, časem vás omrzí spát každý víkend někde jinde a žít z nevybaleného kufru v uniformních hotelových pokojích.

Konečně ve svém

A: „A já prostě začal tak nějak vnitřně cítit, že už tohle nechci, že nechci žít v poklusu, že se potřebuju mít kam vracet, mít místo, které bude jenom moje.

Nově, ale s citem

A: „Takže když jsem dostal možnost koupit malý byt přímo v srdci Prahy, v činžáku z devatenáctého století, šel jsem do toho. A úkol přetvořit tuhle dvě stě let starou špeluňku v památkové zóně v moderní mládenecký byt jsem svěřil Silvii a Václavovi.

Láska na první pohled

A: „Vždycky jsem měl dojem, že většina architektů staví hlavně pro ostatní architekty. Ale když jsem po roční rekonstrukci poprvé otevřel dveře, bylo mi jasné, že tenhle byt je přímo a jen pro mě.

Paradoxy místa

A: „Místo postavené na kontrastech a paradoxech, na něčem, co mě celý život fascinuje a žene dopředu. Černá a bílá. Moderní materiály a starodávné štukování. Prvorepublikové vzory na parketách vedle dekadentní keramiky.

Nechtít moc

A: „Romantické arkýře jak z Rychlých šípů a designová svítidla. A nejlepší je, že moji architekti přesně pochopili, na čem mi záleží, a co naopak můžeme hodit z okna. Nechtěl jsem obří obývákovou stěnu, dvoumetrovou televizi a nekonečné poličky plné pracholapek.

Relax je základ

A: „Na druhou stranu si po dlouhém tréninku rád polenoším a díky změně dispozic tu mám pohodlí jak ve Four Seasons – king size postel a nádhernou vanu. A moje klasické bordelaření drží na uzdě vestavěné skříně, které doslova splývají se zdmi.

Kuchyně? Jen někdy

A: „Nejsem zrovna Gordon Ramsay, takže kuchyně je kompaktní, navíc stačí roztáhnout paraván a beze stopy zmizí ve stěně.

Správná volba

A: „Prostě tu všechno je, jak má. A kdo ví, možná časem založím rodinu a tohle nebude můj poslední byt, ale určitě bude můj nejoblíbenější.

Zaujala vás naše práce?

Možná vám Adamův byt nepřirostl k srdci – to je v pořádku, vy v něm bydlet nebudete. Pro každého tvoříme bydlení, se kterým sroste. Co můžeme vytvořit pro vás?

Zavolejte Václavovi.

+420 604 921 700


POKRAČOVAT NA PROJEKTY