Zaskroluj
Dejvice na kvadrát

Penthouse design
Realizace na klíč
Praha-Dejvice

Dejvice na kvadrát

Penthouse design
Realizace na klíč
Praha-Dejvice

200 m2 piškvorek

Málokteré slovo děsí architekty tolik jako „čtverec. Čtvercové půdorysy se špatně zařizují, opticky vypadají menší, než jsou, a vždycky narazíte na otázku: „A co doprostřed? A teď si představte opravdu krásný, velký čtverec v Dejvické novostavbě, který si Klára a Tomáš chtěli zařídit po svém.

Byt o dvou zónách

Klára: „To nejtěžší na celém zadání bylo vytvořit v jednom prostoru dvě de facto oddělené zóny pro dva lidi s úplně jiným režimem. Když Tomáš spí, já pracuju, když on se vrací z tréninku, ja právě usínám. Chtěli jsme dispozici, která nám umožní vzájemně se nerušit, ale zároveň bude fungovat jako rodinný byt.

Decentně i dekadentně

Tomáš: „Dost složité taky bylo sladit náš vkus. Ja mám rád decentní eleganci, jemné barvy a klasické linie, ale Klára si zas občas ráda hraje na princeznu na zámku (smích).

Vidět a nebýt viděn

T: „I když se to možná nezdá, jsem docela introvert. Bylo důležité mít třeba z kuchyně přístup na terasu, abychom mohli hostit kamarády, ale zároveň nebýt každému na očích, když si ráno v županu dělám kafe.

Potichu, parádníku!

K: „Já i Tomáš si dost potrpíme na módu, takže prostranná šatna byla nezbytnost, zároveň se ale nechceme vzájemně rušit, když ten druhý spí. Proto jsme okamžitě kývli na návrh průchozí šatny přístupné z ložnice i chodby.

Víc než jen chodba

T: „I když je náš nový byt vcelku velký, chtěli jsme, aby každé místo mělo funkci, aby ani metr nevyšel nazmar. Takže v chodbě do druhé šatny je třeba zároveň část hlavní koupelny a každý tak můžeme v bytě fungovat svým vlastním rytmem.

Lázně pro princeznu

K: „Uvnitř koupelny jsem se zas vyřádila já. Chtěla jsem volně stojící vanu, a protože miluju kámen, tak přírodní obklady – které by ale zároveň nepůsobily moc ostentativně, nejsem žádná Kim Kardashian.

Barevná bitva

K: „Zařizovat byt pro tak rozdílné lidi, jako jsme my s Tomášem, musela být fuška. Nakonec se to ale povedlo a díky Silvii a Václavovi máme nádherný prostor, kde si každý najdeme to své a který nám oběma vyhovuje. Jediná opravdová bitva byla o koberec. Kamarádky říkaly, že pokud se při vybírání nerozvedeme, máme vyhráno. Nakonec jsem ale vyhrála já! A světe div se, ta bordó sem sedne.“

T: „Sedne…“

Zaujala vás naše práce?

Zvládli jsme čtverec, zvládneme i vaši dispozici. Nevíte si rady? — něco vymyslíme.

Zavolejte Václavovi.

+420 604 921 700


POKRAČOVAT NA PROJEKTY