Schovka na golfu

Vidět a nebýt viděn

Představte si, že máte nádherný, velkorysý pozemek. Představte si, že z toho pozemku je krásný výhled na golfové hřiště. Jak postavit dům snů tak, aby z golfu nebyl výhled na vás?
Tentokrát necháme místo jeho budoucích obyvatel mluvit dům samotný – nachází se ve stavu konceptu a projektové dokumentace.
Symbióza
Dům téhle velikosti se může tyčit nad krajinou a narušit její přirozený ráz, nebo s ní naopak splynout a umocnit ho. Volili jsme tu druhou cestu a pomocí strukturované fasády přirozeně navázali na rastr okolních trávníků.
Mezi hmotami jizba skleněná
Přes 1 000 m2 užitné plochy jsme rozdělili do několika hmotových skupin, které fungují trochu jako hradby, mezi kterými se ukrývá srdce samotného domu – otevřený obývací prostor prosvětlený šachovnicí stropních oken.
Zpovzdálí sledovat
Obřím proskleným oknem můžete sledovat členy klubu, jak se trápí na greenu, a když vás jejich máchání omrzí, stačí pár kroků a dům vás schová před zraky zvědavců.
Osvěžit se po hole-in-one
Z poslední jamky je to do vašeho vnitřního bazénu asi dvě stě kroků. Proč se po obzvláště vydařené hře trochu neodměnit?
A pro netrpělivé...
Samozřejmě, možná jste opravdu rozpálení a i těch dvě stě kroků do bazénu je z golfu moc. Máme pro vás řešení…
Skoro jako v potoce
Velkorysá koupelna jako by splývala s okolní zelení a nabízí ničím nerušený výhled. A že v koupelně nemůžete mít dřevěnou podlahu? Když víte jak na to, všechno jde.
Doupě
Hluboko v suterénu, daleko z dosahu a doslechu dětí a paní domu, je chlapské doupě. Pinec. Kulečník. Bar. Netflix n chill. Klíče bohužel nepůjčujeme.

Zaujala vás naše práce?

Každý pozemek chce to své.
Zavolejte Silvii. (+420 776 025 927)
Další realizace:
Studie rodinné usedlosti
Prováděcí projekt
Mladá Boleslav
Design historického bytu
Výroba interiéru
Praha - Staré Město
Návrh interiéru & teras
Realizace na klíč
Praha - Vysočany
Codein gif
CODEIN STUDIO S.R.O.
HOLANDSKÁ 115/18
101 00 – PRAHA 10
ING. ARCH. SILVIE DERNER
ING. ARCH. VÁCLAV DERNER